Čeština (Česká republika)Русский (Россия)Slovenčina (Slovensko)

Опрос

Что вы предпочтёте, фотосессии за деньги или свободное творчество ?
 

Мой эккаунтСсылки

Eshop mé manželky
Зноймовский метал-бэнд


Problémový Reflex a jejich úsměvná soutěž Akty X
24.06.2015 00:25


S tím Reflexem jsou v poslední době samé potíže. Ohledně zbytku výher se dotyčná vůbec neozvala, letošní roční Aktů X opět zmanipuloval jistý, po stránce intelektu méně obdařený, jedinec, což jsem ostatně předpokládal... a aby toho nebylo málo, webový systém, prostřednictvím kterého probíhá soutěž, je silně nedořešený a neumí odpovídajícím způsobem pracovat s barevnými profily.

Vložil jsem tam snímky v TIFu, aby měly kvalitní data, kdyby to náhodou z nějakého důvodu zase chtěli tisknout, jako v letech minulých. To jsem však neměl dělat, neboť systém není, v případě tohoto formátu souborů, schopen správně interpretovat barevný prostor, takže výsledek působí zcela odlišně než by měl a barvy jsou totálně "vybledlé". Uvedu příklad.


Toto je originální snímek, na kterém jsou barvy v pořádku...


...zatímco tohle je tentýž snímek, po vložení do soutěže:


Jak je patrné, celkové vyznění snímku se podstatně zhoršilo a po jejich "vylepšení" snímek nepůsobí vůbec dobře. Zkrátka, škoda slov.


Ale můžu si za to sám, že jsem měl opět ten blbý nápad vložit fotografie do soutěže, jejíž úroveň strmě klesá a rok od roku se z ní stává čím dál tím větší šaškárna, kterou již nelze brát příliš vážně. Ostatně, co si budeme povídat, opakovaný vtip není vtipem.

Asi by se spíš očekávalo, že tuto soutěž budu chválit a hájit, když jsem v ní tři roky po sobě zvítězil. Ale to mi moc nejde, neboť jejímu průběhu tak nějak nelze jen mlčky přihlížet.


Z experimentálních důvodů jsem dnes do soutěže vložil snímek uvedený v úvodu článku, který pochází z loňského focení s modelkou Dafne, což je mimochodem, s věkem 52 let v době focení, nejstarší modelka, s jakou jsem kdy fotil.

Poučen předchozími nezdary jsem snímek vložil v klasickém JPEG formátu a došlo tedy pouze k mírnému posunu barev. To je logika, že zůstává rozum stát... fotky nejdou vložit v kvalitnějším formátu, ale přesto je pak, ze souborů, kvalitativně vhodných leda tak na Facebook, tisknou ve velikosti bilboardů. Při pohledu z několik metrů je to sice tak nějak jedno, ale i tak...

Mimochodem, ty velkoformátové tisky jsem si pak odvezl a mám je stále smotané kdesi pod postelí, neboť využití jsem pro ně zatím nenašel.